W życiu każdego młodego człowieka przychodzi chwila, w której musi się zastawić i wybrać drogę na przyszłość. Jednym z takich momentów jest zdanie matury i wybranie odpowiedniego kierunku studiów.

Zgodnie z większością badań statystycznych największe szanse na znalezienie pracy po studiach mają absolwenci uczelni technicznych z tytułem przynajmniej inżyniera. Każdy świeżo upieczony maturzysta powinien zatem rozważyć wybór kierunku ścisłego. Politechniki oferują obecnie bardzo szeroki wachlarz ścieżek kształcenia i oferują różnorodne i ciekawe kierunki. Kierunek mechanika i budowa maszyn daje bardzo szerokie perspektywy zawodowe. Obejmuje zagadnienia z wielu dziedzin: fizyki, mechaniki, matematyki, informatyki, elektroniki i wielu innych. Pozwala na zdobycie wiedzy niezbędnej do pracy w wielu gałęziach przemysłu oraz innowacyjnych firmach technologicznych.
Inżynier mechanik to bardzo dobry pomysł na studia i świetna inwestycja na przyszłość. Ciekawa praca z możliwością stałego rozwoju oraz wysokie wynagrodzenie z pewnością wynagrodzą trudy studiów ścisłych.