Taras może stać się wiosną, latem i wczesną jesienią najlepszym miejscem do wypoczynku w wolne dni wraz z całą rodziną. W domach, które nie posiadają typowego ogrodu lub w mieszkaniach w bloku dobrze zaaranżowany taras może być piękny, funkcjonalny, i w ciepłe dni dawać mnóstwo radości podczas relaksowania się przy książce czy po prostu na świeżym powietrzu!

Jakie powinny być meble na taras?

Warto, aby meble na taras były odporne na warunki atmosferyczne. Gdy posiada się taras zadaszony, szczelnie osłonięty od wiatru i deszczu, można pokusić się o zakup klasycznego zestawu wypoczynkowego do salonu. Będzie on wtedy wyglądał pięknie i dawał olbrzymi komfort użytkowania. W przypadku tarasów choć częściowo odsłoniętych, lepiej sprawdzą się meble ogrodowe, których struktura jest wzmocniona i przeznaczona właśnie na pozostawianie ich na zewnątrz. Chcąc urządzić wygodny taras, warto zwrócić uwagę na odpowiednią grubość i miękkość siedzisk. Dziś bardzo chętnie wykorzystuje się sofy i fotele posiadające grube, zdejmowane poduszki – zapewniają one większy komfort wypoczynku przez długie godziny.

Jaki zestaw wypoczynkowy wybrać na taras?

W wyborze mebli na taras warto kierować się własnym gustem oraz funkcjonalnością zestawu. Idealne zestawy wypoczynkowe składają się z dwóch foteli oraz dwuosobowej sofy wraz ze stolikiem kawowym. Najlepiej, aby zestaw cechował się tyloma miejscami siedzącymi, ilu jest domowników, ponieważ dzięki temu każdy z nich będzie miał zagwarantowaną możliwość wypoczynku, kiedy cała rodzina będzie razem. Technorattan oraz rattan wydają się być najbardziej optymalnym rozwiązaniem, gdy chodzi o materiał, z którego są wykonane. Świetnie sprawdzają się także meble z aluminium oplecione włóknem syntetycznym, które jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Należy pamiętać, że zestaw mebli powinien być na tyle mocny, aby nie był podatny na silne podmuchy wiatru, ale na tyle lekki, aby można go było z łatwością schować pod dach, sprzątając taras przed sezonem zimowym.