Zabawy ze skakankami #warsztaty

Zabawy ze skakankami to świetny pomysł na zabawę bez względu na wiek!

  1. Przeskoki– skaczemy na skakance obunóż w przód i w tył przez 30s. Liczymy ile przeskoków uda się zrobić. Jeśli mamy miejsce w domu:)
  2. Skoki przez skakankę– dwie osoby trzymają naciągniętą skakankę/linkę nad podłogą. Trzecia osoba przeskakuje nad skakanką tak, aby jej nie dotknąć. Trzymający podnoszą skakankę coraz wyżej.
  3. Hawaje-  dwie osoby trzymają naciągniętą skakankę/linkę wysoko nad podłogą. Trzecia osoba przechodzi pod skakanką wyginając sie do tyłu, klatka piersiowa skierowana do skakanki. Staramy się nie dotknąć skakanki. Trzymający podnoszą skakankę w każdym kolejnym przejściu coraz niżej zwiększając trudność.
  4. Kółka– skakanki należy tak zawiązać, aby tworzyły kółka. Zróbcie konkurs, w którym należy jak najszybciej przełożyć skakankę przez głowę, następnie przez całe ciało, po czym położyć skakankę na ziemi. W drugiej wersji przekładamy skakankę od strony nóg.
  5. Przejdź przez skakankę– trzymając w rękach złożoną 2 razy skakankę wykonujemy przejście przez skakankę wysoko unosząc kolana do przodu i tyłem.
  6. Przeskocz- skakanka leży na podłodze. Przeskoki obunóż przez skakankę do przodu i tyłem tak, aby nie dotknąć skakanki.
  7. Obrót– teraz stań w rozkroku tak, aby skakanka leżała pomiędzy nogami. Wykonaj poskok z pół obrotem. Skakanka po wylądowanie powinna być dalej pomiędzy nogami. Później wykonaj cały obrót.
  8. Tip topy– skakanka leży na podłodze. Przechodzimy po skakance stopa za stopą. Sprawdzamy ile kroków liczy skakanka. Staramy się nie spaść ze skakanki.
  9. Brzuszki- w siadzie ugiętym skakanka zaczepiona o stopy. Wykonanie wyprostów i ugięć nóg
  10. Grzbiet- leżenie przodem, skakanka trzymana w rękach wyciągniętych do przodu. Unoszenie rąk ze skakanką.

Realizacja projektów Stowarzyszenia Sportowego „Altius” we Wrocławiu jest możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Gminy Wrocław i wsparciu Prezydenta Wrocławia – Pana Jacka Sutryka.