Wrocławska Wakacyjna Przygoda 2022 – Moje miasto, mój region – poznajemy Wrocław i atrakcje Dolnego Śląska #wroclaw

Wrocławska Wakacyjna Przygoda 2022 – Moje miasto, mój region – poznajemy Wrocław i atrakcje Dolnego Śląska  – Spacery z przewodnikiem po Wrocławiu i wycieczki krajoznawcze – terenowe w ramach Dolnego Śląska.

ZADANIE PUBLICZNE REALIZOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY WROCŁAW

Uczestnicy w wieku 8-14 lat – dzieci, które mieszkają lub przebywają we Wrocławiu w czasie realizacji zadania

Projekt Stowarzyszenia „Zakochaj się w Polsce” to druga edycja wyjazdów krajoznawczych i spacerów po Wrocławiu realizowanych w ramach działania finansowanego z Gminy Wrocław: „Wrocławska Wakacyjna Przygoda – moje Wrocław, mój region”.

Do udziału w wycieczkach krajoznawczych i spacerach z przewodnikiem zapraszamy dzieci w wieku 8-14 lat, dzieci ciekawe świata, poszukujące, chcące rozwijać swoje zainteresowania. Aktywne formy zwiedzania, oferta działań zachęcają do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi, dociekania i obserwacji na naszym szlaku, rozwijają wyobraźnię oraz spostrzegawczość uczestników. Wycieczki sprzyjają poznawaniu walorów kulturowych i krajobrazowych własnego regionu – Dolnego Śląska, charakteryzuje je bogaty program, są prowadzone przez zawodowych przewodników i krajoznawców.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie stowarzyszenia www.zakochajsiewpolsce.org Zapisy dzieci są możliwe po uprzednim zapoznaniu się z charakterystyką wydarzenia. Tel 604 94 89 81

W ramach zadania projektowego realizujemy szeroko rozumianą profilaktykę, gdyż taka forma spędzania czasu wolnego jest propozycją zmiany i zerwania nawyków nie sprzyjających zdrowiu – zbyt długiego czasu spędzanego przy komputerze, w mediach społecznościowych, wobec problemów radzenia sobie z tzw. nudą, jest to propozycja wobec odreagowania szkolnej frustracji, nadmiernego podjadania słodyczy, sięgania po napoje energetyzujące, a w konsekwencji używki, narkotyki czy alkohol.

www.zakochajsiewpolsce.org

facebook.com/zakochajsiewpolsce.org