Wady korzystania z Internetu

Choć o Internecie mówi się głównie w samych superlatywach, niektórzy dostrzegają i jego słabsze strony. Na pewno sieć nie jest wyzbywa z wszelkich wad, dlatego trzeba zwrócić na nie swoją uwagę.

Internet to przede wszystkim ogromny i okropny pożeracz czasu. Wchodząc do niego wyłącznie na tzw. „jedną minutkę”, można spędzić w nim potem nawet kilka godzin. Często to się zdarza i niemalże każdy Internauta ma z tym problem. Jeśli do tego użytkownik sieci nagle natrafi na Wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego, który bardzo mocno go zainteresuje, prawdopodobnie szybko zapomni o czekających go obowiązkach, zajęciach szkolnych czy pracy, woląc zająć się ulubionymi czynnościami. Internet w pewnym stopniu utrudnia też życie w tzw. „realu”. Im częściej człowiek w nim przebywa, tym mocniej traci kontakt z rzeczywistością.

Oczywiście nawet te wady nie oznaczają, że z Internetu nie powinno się w ogóle korzystać. Ogólnie rzecz biorąc jest on wartościowym i przydatnym dla człowieka narzędziem.