Każdy pracownik, niezależnie od wykonywanego zawodu powinien przejść stosowne szkolenie z zakresu Bezpieczeństwa Higieny Pracy i co jakiś czas je powtarzać, by dostosować się do zmieniających się norm. W dobie rozwoju internetu coraz popularniejsze staje się szkolenie okresowe BHP online. Czy taki model edukowania i egzekwowania wiedzy pracowników jest skuteczniejszy?

Istnieje wiele firm, które oferują szkolenie okresowe BHP online, zarówno dla pracowników jak i pracodawców. Okazuje się, że taki model przeprowadzania kursów BHP jest nie tylko szybszy, ale często też i efektywniejszy, bo pozwala przyswoić wiedzę w sposób lepszy i bardziej przystępny. Poza tym, ukończenie szkolenia drogą internetową jest najzwyczajniej w świecie wygodniejsze, ponieważ nie trzeba angażować w niego całych pracowniczych grup, jak to zazwyczaj bywa, a każdy zainteresowany może go odbyć w dogodnym dla siebie terminie.

Nie ulega wątpliwości, iż we współczesnym świecie internet jest narzędziem bardzo cennym i przydatnym. Jak widać, nie inaczej rzecz ma się nawet w przypadku kursów BHP.