Czym są szkolenia zamknięte?

Coraz więcej firm stawia na odpowiednie wykwalifikowanie własnych pracowników. W związku z tym wewnątrz danego przedsiębiorstwa czy instytucji organizowane są szkolenia zamknięte, przeznaczone dla kadry w celu podniesienia jej kompetencji w danym zakresie.

Szkolenia zamknięte zazwyczaj przeprowadzane są po prostu w siedzibie firmy, choć nie jest to regułą. Niewątpliwą zaletą jest tu możliwość indywidualnego dopasowania daty, miejsca, programu czy formy przebiegu kursu w zależności od potrzeb konkretnej grupy pracowników. Ceny takich szkoleń uzależnione są m. in. od liczby biorących w nim udział uczestników lub godzin jego trwania. Szkolenia zamknięte przeznaczone są zazwyczaj dla grup od 10 do 30 osób, choć możliwa jest oczywiście w tej kwestii inna opcja. Wszystko zależne jest od indywidualnych potrzeb i charakteru danej firmy.

Przeprowadzane w ten sposób szkolenia są efektywne – pozwalają przyswoić sporo materiału i wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Specjaliści, którzy je prowadzą, zwykle chętnie udzielają odpowiedzi na wszelkie pytania, problemy i wątpliwości. Dodatkowo istnieje szansa poruszenia zagadnień, dotyczących działań tej jednej, konkretnej firmy, co nie zawsze jest możliwe w przypadku szkoleń otwartych, w których udział biorą pracownicy zebrani z różnych jednostek czy instytucji.

Firm, przeprowadzających szkolenia zamknięte z wielu dziedzin – od prawa, przez finanse, po etykę czy BHP – nie brakuje. Kontakt i ofertę większości z nich znaleźć można bez problemu w sieci.