A może stara książka ma jakąś ukrytą wartość?

Piękno czytania książek polega na tym, że każdy wybiera różne myśli z tej samej książki. Jest wielu ludzi, którzy lubią zbierać książki. Ale czy kupowanie zupełnie nowych książek jest zawsze racjonalne ?
Pomyślmy przez chwilę o tym, z czym kojarzą nam się następujące trzy wyrazy: skup książek Warszawa ?
Czyż w tych trzech słowach nie zawiera się magia, która pozwala nam mentalnie odgrodzić się od świata zero- jedynkowego atakującego nas zewsząd cyfrową papką ?
Kupujmy używane książki, sprzedawajmy używane książki. W książkach jest potęga, a poniżej są powody, dla których warto rozważyć zakup używanych książek zamiast książek nowych:

1. Zapach i dotyk
Zapach i dotyk stron starej książki są czymś zupełnie innym. Kiedy doświadczasz zużytych stron książek przeczytanych i przeczytanych kilka razy, jest to uczucie niemal ekstatyczne. Dla prawdziwego miłośnika czytania, przyjemnością jest już samo fizyczne obcowanie z książką.

2. Wiadomości
Prawdą jest, że gdy ktoś jest właścicielem książki, część z nich zostaje w książce. A z książką z drugiej ręki możesz po prostu zobaczyć, kim był poprzedni właściciel. Możesz znaleźć podkreślone frazy, a jeśli masz dużo szczęścia, możesz po prostu znaleźć w książce drobny fragment myśli danej osoby.

3. Tanio a nawet bardzo tanio
Jeśli jesteś zdegustowany tym, jak dużo wysiłku musisz włożyć w to aby zarobić na książkę, która jest obecnie poza Twoim budżetem, powinieneś odwiedzić księgarnię z używanymi książkami, czy też skup książek i uzyskać to samo o wiele taniej. Możesz nawet znaleźć naprawdę wartościowe pozycje w tym książki bardzo, ale to bardzo stare za kwotę tak niską, że nigdy byś się tego nie spodziewał.

4. Książki to książki i już.
Nowe lub stare, książki są książkami i szczerze mówiąc, podniszczona książka sprawia, że ​​wyglądasz jak czytelnik, a nie jest to książka nieskazitelna. Ostatnią zaletą posiadania książki z drugiej ręki jest to, że pod koniec jest ona książką! A książki zawsze są dobre, prawda?