Przyrząd – jak wpinać? #wspinaczka

Dzisiaj szybkie przypomnienie dla asekurujących rodziców – jak prawidłowo wpinać przyrząd asekuracyjny? Przedstawiony na filmiku pierwszy z przyrządów czyli kubek asekuracyjny staramy się nie rozdzielać z karabinkiem asekuracyjnym, jest to nawyk, który pozwoli nam nie utracić przyrządu (bo nawyki ze ścianki przenosi się na prawdziwe skały), po przełamaniu liny wkładamy ją do kubka, a następnie spajamy go karabinkiem z blokowany zamkiem, po czym sprawdzamy czy zamek został zablokowany i czy lina „chodzi” prawidłowo w przyrządzie.
Drugi przyrząd jakim asekurujemy się na naszej ściance to GriGri. Tu linę wkładamy tak jak sugerują nam piktogramy wyrysowane na korpusie przyrządu. Zamykamy korpus GriGri i wspinamy do karabinka – w tym przypadku z automatyczną blokadą zamka i też sprawdzamy czy się prawidłowo zamknęła a następnie sprawdzamy czy lina prawidłowo „chodzi” w przyrządzie.

Realizacja projektów Stowarzyszenia Sportowego „Altius” we Wrocławiu jest możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Gminy Wrocław i wsparciu Prezydenta Wrocławia – Pana Jacka Sutryka.