DIGITAL CAMERA

Jak wybrać Przedszkole specjalne w Lublinie?

Jak wybrać odpowiednie przedszkole w Lublinie?

Wybór odpowiedniego przedszkola jest dla rodziców prawdziwym wyzwaniem. Jedne kuszą swoją ofertą edukacyjną, inne bogatym zapleczem metodycznym, a jeszcze inne dużym placem zabaw. Rodzice mogą dostać prawdziwego zawrotu głowy, gdyż wybór jest ogromny. Sama miałam dylemat dokąd posłać córkę. Mimo, że trudno było powierzyć ją opiece innym paniom, to czas mija nieubłaganie. Wybór jest o tyle prosty, jeśli nasze dzieci rozwijają się normalnie i nie mają różnego rodzaju zaburzeń.
A co, jeśli mamy dziecko niepełnosprawne? Jakie przedszkole powinniśmy wybrać w przypadku malucha z orzeczeniem o kształceniu specjalnym, czy wczesnym wspomaganiu rozwoju? Gdzie posłać dziecko ze spektrum autyzmu lub Zespołem Aspergera? Wtedy warto wybrać przedszkole specjalne w Lublinie. Taka placówka nie tylko zapewni edukację na wysokim poziomie, ale wesprze rozwój dzieci najlepiej, jak jest to możliwe. Aby wybrać odpowiednie miejsce należy wziąć pod uwagę udogodnienia architektoniczne. Ważna jest winda, podnośniki dla wózków inwalidzkich, niskie progi i przestronne wnętrza. Zwykle w przedszkolach specjalnych są mniej liczne grupy. To bardzo ważny atut. Nauczyciel wspiera indywidualne jednostki, a to sprzyja rozwojowi dzieci.
Ponadto, kadrę przedszkola specjalnego zasila grono specjalistów, których nie ma w przedszkolach tradycyjnych. Mam na myśli rehabilitanta, terapeutę SI, muzykoterapeutę, surdo i tyflopedagoga i wielu innych. Niektóre placówki umożliwiają również konsultacje z neurologiem oraz warsztaty dla rodziców.
Przedszkola specjalne prowadzą wszechstronną opiekę rewalidacyjną, opiekuńczą i korekcyjną.
Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca dla dziecka, to w Lublinie są placówki, które czekają na maluchy!