Notatki z budownictwa grudzień 2017

Taśmy kojarzą się głównie ze sklepami papierniczymi i przyborami szkolnymi, jednak nie należy dać się zwieść. Są one bowiem podstawowymi artykułami stosowanymi w przemyśle budowlanym. Nie chodzi jednak o zwyczajne przezroczyste taśmy klejące, jakich używa się do klejenia papieru. Taśmy budowlane są narzędziami specjalistycznymi, wyróżniamy wiele ich rodzajów.

Warto podkreślić, że z taśmami takimi styczność miał każdy z nas, nie trzeba być zawodowym budowlańcem, by ich używać. Weźmy na przykład remont i przemalowywanie ścian – używamy wtedy papierowej taśmy, by zabezpieczyć folią wyposażenie naszego domu. Na pewno większość z nas zetknęła się w życiu z taśmą izolacyjną o charakterystycznej, srebrnej barwie – jeśli nie używaliśmy jej, to na pewno chociaż ją widzieliśmy. Jest bardzo popularna i łatwo dostępna. Podczas ozdabiania ścian naszych domów często używamy specjalnej budowlanej taśmy dwustronnej. Może nas zaskoczyć fakt, iż taśma taka charakteryzuje się udźwigiem nawet do 3 lub 5 kilogramów.

Po tym wstępie dokładnym omówieniem wszystkich rodzajów stosowanych w budownictwie taśm zajmiemy się na następnym wykładzie.

tagi: taśmy CuZu39Pb, taśmy transportowe Primacon, taśmy transportujące Primacon, Primacon taśmy transportujące, Primacon taśmy transportowe