Nauka języka obcego ma bardzo duży sens. Wie o tym, a przynajmniej zgadza się z tym wiele osób, niewiele jednak podejmuje ten wysiłek i zaczyna uczyć się języka obcego. Powody takich decyzji są różne, wszystkie jednak można skrócić do jednego zdania – po co mi to jest potrzebne?

Owszem, może być tak, że nigdy nie wykorzystamy naszych umiejętności językowych, najczęściej jednak jest inaczej. Wyjazd za granicę, rozmowa z osobą zza granicy tutaj w Polsce, czy choćby lektura zagranicznych stron internetowych i konieczność czytania w danym języku, to tylko trzy popularne powody, dla których warto znać obcy język. Dobrze, by był to język angielski, ewentualnie niemiecki. To najpopularniejsze języki obce. Oczywiście w razie konieczności, warto nauczyć się i innych języków, tu jednak należy przemyśleć i inwestować czas w naukę języka, który wykorzystamy.

Nauka języka obcego nigdy nie jest złym pomysłem. Warto znać choć jeden obcy język. Dla siebie, dla podniesienia swoich kwalifikacji, dla własnej wygody. Warto spróbować.