Koordynacja stóp #wspinaczka

Bezsprzecznie praca stóp to we wspinaczce niezwykle istotna sprawa. Jak zatem w domowym zaciszu lub na podwórku poprawiać koordynację tej część ciała? Tu z pomocą przychodzi nam znana i trochę zapomniana „zośka”.

Zośka to gra, która wymaga użycia nóg (choć nie tylko) do odbijania niewielkiej piłki – można ją kupić bądź uszyć samemu, wykonana jest z materiału przypominającego zamsz. Jeśli chcecie wykonać ją samodzielnie to pamiętajcie, że połowę objętości należy wypełnić np. piaskiem lub czymś podobnym. Zośkę najlepiej podbija się w trampkach lub tenisówkach.

Na nasze potrzeby starajcie się odbijać zośkę tylko przy pomocy stóp. Odbijajcie ją tak długo, zmieniając stopy, aż upadnie na ziemię.

Zośkę można podbijać z przyjaciółmi co gwarantuje świetną zabawę. Spróbujcie narysować kilka sporych kół na ziemi – tyle ile jest graczy. Zadaniem gracza jest obrona swojego pola poprzez wykopanie zośki w pole innej osoby. Jeżeli zośka upadła w danym okręgu sześć razy, gracz odpadał. Wygrywała osoba, która jako ostatnia pozostała na polu gry.

Poniżej zamieszczamy filmik, który zmotywuje Was do zośki: