Jakie pokrycie dachowe wybrać?

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się pokrycia z blachy. Decyduje się nie wielu inwestorów. Jaki jest tego powód? Mianowicie są one niedrogie, łatwe w montażu oraz bardzo lekkie. Pokryć z blachy są setki, różnią się one zarówno samym wyglądem jak i właściwościami, to znaczy trwałością czy plastycznością. Nie łatwo więc wybrać konkretne pokrycie mając przed sobą setki, o ile nie tysiące do wyboru.
Przed położeniem dachu musimy przemyśleć decyzję o wyborze między blacho-dachówką a blachą płaską. Dobrym sposobem jest znalezienie materiału który jest trwały i pomoże nam przetrwać nie jedną burzę czy zamieć. Tu przychodzi nam wykorzystanie blachy płaskiej. Jest ona bardzo wytrzymała, a w swej prostocie łatwa do montażu. Ważnym aspektem jest sam kształt dachu naszego domu. Należy pamiętać, że konstrukcja blachy płaskiej jest stworzona tak, że może być dużo grubsza od blacho-dachówki. Co za tym idzie jest o wiele bezpieczniejsza oraz trwalsza. Tak więc wybór jest prosty. Jeśli najważniejsze dla Ciebie to cena i bezpieczeństwo, wybierz właśnie blachę płaską.

tags: blachy odlewane 5083, rury mosiężne CuZn39Pb, blachy miedziane miedź odtleniona SF-Cu/SE-Cu, blachy miedziane miedź beztlenowa OF-CU, spongiolit