Efektowne podesty na donice ogrodowe

W każdym ogródku warto wprowadzić podział na różne strefy. Możemy wtedy bardzo ciekawie zaaranżować rabaty. Korzystając z podziału całej dostępnej nam powierzchni, możemy rozdzielić rośliny o całkiem odmiennych wymaganiach. Warto w takim wypadku zbudować drewniane lub betonowe podesty, na których będziemy stawiali donice, lub na których urządzimy jakąś ciekawą rabatkę, czy kompozycję roślin. Tego typu zabudowa zawsze dobrze wygląda. W dużych ogrodach można pokusić się o postawienie altany czy pergoli, w mniejszych, przydomowych ogródkach, miejsca zazwyczaj jest dużo mniej.

W takiej sytuacji najlepiej wprowadzić do aranżacji ogrodu betonowe donice, drewniane tarasy i podesty, które nie będą zajmowały zbyt wiele miejsca. Jednocześnie jednak tego typu konstrukcje będą optycznie powiększały ogród. Uzyskamy w ten sposób bardzo ciekawy efekt, różnicując rośliny nie tylko w poziomie, ale i w pionie. Takie zabiegi doskonale sprawdzają się w ograniczonych przestrzeniach. Rożne piętra roślinności stają się tłem dla niższych krzewów i kwiatów.

kluczowe słowa: Audyt wewnętrzny GHP, GMP, HACCP – poradnik praktyczny, Pomiary metodą Tegova, Przyczepka samochodowa WNP Suski, decyzja deklaratoryjna