Brzuszki dla wspinaczy #wspinaczka

Dzień dobry. Czas na kolejny trening uzupełniający dla wspinaczy. Dzisiaj będą brzuszki. Mięśnie brzucha jak już wiecie odpowiadają za stabilizację i pozwalają nam np. wysoko podnieść stopę co jest niezbędne we wspinaniu.

Połóżcie się na plecach, najlepiej na macie. Nogi należy ugiąć w kolanach, a stopy oprzeć na podłodze całą powierzchnią. Nie splecione dłonie należy umieść za głową i rozszerzyć łokcie. Kręgosłup w części lędźwiowej powinien być przy podłodze. Brzuch ma być napięty. I tak zaczynamy. Najpierw wdech, a następnie na wydechu unosimy łopatki kilka centymetrów nad ziemię. W momencie spięcia mięśni brzucha zatrzymujemy ruch na 1 sekundę, po czym z wdechem opuszczamy tułów do pozycji leżącej.

Początkujący w czasie spięć mogą trzymać ręce na brzuchu, aby poczuć pracę mięśni i upewnić się w ten sposób, że poprawnie robią brzuszki.

Przykład treningu na brzuszki proste to: wykonuj to ćwiczenie codziennie, wykonując 3-4 serie po 12 powtórzeń. Powodzenia 

Realizacja projektów Stowarzyszenia Sportowego „Altius” we Wrocławiu jest możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Gminy Wrocław i wsparciu Prezydenta Wrocławia – Pana Jacka Sutryka.