Blog ogólnotematyczny to blog praktycznie o wszystkim, można dowiedzieć się z niego ciekawych informacji i przeczytać o samych ciekawych rzeczach.

Dzisiaj w dobie internetu, najlepszym sposobem dojścia do młodzieży jest przekazanie im treści poprzez rożnego rodzaju blogi, blog ogólnotematyczny to źródło wiedzy o wyjazdach, o hobby, o ciekawych miejscach, książkach wartych przeczytania czy filmach wartych obejrzenia.
To właśnie z takiego bloga młodzież i nie tylko może się dowiedzieć o nurkowaniu w Polsce, o wspinaniu się po skałkach, o możliwości zakupu voucheru na szybką jazdę super samochodem. To na takim blogu pasjonaci wycieczek opisują miejsca warte zobaczenia i odwiedzenia na świecie. Liczne zdjęcia i piękne fotografie, w które zaopatrzony jest blok takiego typu, bardzo przyciągają ludzi chcących dowiedzieć się czegoś nowego i ciekawego. Dodatkowo ciekawe opisy i wspomnienia gdzie i kiedy można uczestniczyć w danych przedsięwzięciach, bardzo dobrze wpływają na popularność blogów.
Ludzie czytający blogi ogólnotematyczne również ukierunkowują swoje zainteresowania i poszukują kursów lub miejsc opisanych w tego typu blogach. Zatem blogi takie bardzo rozwijają i poszerzają wiedzę osób czytających je. Informacje z nich bardzo wpływają na rozwój zainteresowania poszczególnych osób.