Propozycja ćwiczeń z wykorzystaniem przyklejonej taśmy na podłodze lub położonej skakanki/linki #zajęcia

Do zorganizowania zabaw i ćwiczeń w domu niewiele potrzeba. Przedstawiamy propozycję ćwiczeń z wykorzystaniem przyklejonej taśmy na podłodze lub położonej skakanki/linki:

 1. Przeskoki przodem– ustaw się przodem do linii i przeskakuj obunóż w przód i w tył w miejscu.
 2. Wykonaj te same przeskoki, co wcześniej ale przesuwaj się nimi w prawo, potem w lewo.
 3. Przeskoki bokiem– ustaw sie bokiem do linii i przeskakuj obunóż bokiem w miejscu a potem przesuwaj się podskokami do przodu i do tyłu.
 4. Czworakowanie– ustaw sie na początku linii tak, aby linia była pomiędzy nogami. Poruszaj sie na czworakach przodem na koniec linii. Później pokonaj linię na czworakach tyłem.
 5. Skoki zajęcze– ustaw się na początku linii w przysiadzie podpartym i wykonaj skoki zajęcze przodem po linii. Później tyłem.
 6. Nożyce– ustaw nogi tak, aby jedna była za linią a druga przed linią. Przeskakuj w miejscu jednocześnie zmieniając obie nogi i utrzymując linię pomiędzy nogami. Spróbuj wykonać to samo przesuwając się „nożycami” do boku w prawo i w lewo.
 7. Marsz po linii:
 8. maszeruj po linii, tak aby  z niej nie spaść. Spróbuj to samo z zamkniętymi oczami.
 9. spróbuj maszerować tyłem po linii.
 10. wykonaj marsz po linii we wspięciu na palcach
 11. wykonaj marsz na piętach
 12. wykonaj marsz po linii bokiem do kierunku ruchu
 13. Podskoki jednonóż – wykonaj po linii podskoki na jednej nodze. Później skacz dalej na jednej nodze ale przeskakuj przez linię przodem, bokiem.
 14. Przerzucanka-  Zaproś kogoś do zabawy. Wykonajcie kulki z papieru. Ustawcie się naprzeciwko siebie po dwóch stronach linii. Każdy ma po tyle samo kulek. Na sygnał w ciągu 10 s rzucajcie piłkami papierowymi na pole przeciwnika. Po zatrzymaniu czasu liczymy ilość piłek na każdym polu. Wygrywa osoba, która ma na swoim polu mniej piłek.

Realizacja projektów Stowarzyszenia Sportowego „Altius” we Wrocławiu jest możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Gminy Wrocław i wsparciu Prezydenta Wrocławia – Pana Jacka Sutryka.