Podciąganie dla początkujących #wspinaczka

Łącząc podciąganie z pompkami, brzuszkami i przysiadami możemy wykonać kompletny trening w domu. Podciąganie należy jednak do ćwiczeń trudnych i osoby początkujące mają zwykle problem z wykonaniem choćby kilku poprawnych powtórzeń, przez co szybko się zniechęcają do tego ćwiczenia. Zanim zaczniemy się podciągać należy rozgrzać nadgarstki, łokcie i barki.

Dzisiaj propozycja dla Was na podciąganie ze wspomaganiem dla początkujących.

1. Podciąganie na drążku nachwytem, chwytamy drążek na wysokości barków, wykonujemy ok. 6-8 powtórzeń. Odpoczywamy 40-60 sekund.
2. Podciąganie na drążku podchwytem, w ćwiczeniu tym angażujemy do pracy biceps, wykonujemy 6-8 powtórzeń, następnie odpoczywamy 40-60 sekund.
3. Podciąganie nachwytem z dłońmi szeroko rozstawionymi, przez co angażujemy bardziej najszersze mięśnie grzbietu, wykonujemy ok. 6-8 powtórzeń, odpoczywamy 40-60 sekund.
4. Opuszczanie ciała powoli w dół. Wykonujemy 6-8 powtórzeń. Następnie odpoczywamy ok. 3 minuty.

Powyższe cztery ćwiczenia stanowią jedną serię. Takich serii w treningu wykonujemy 4, odpoczywając po 3 minuty pomiędzy nimi.

Realizacja projektów Stowarzyszenia Sportowego „Altius” we Wrocławiu jest możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Gminy Wrocław i wsparciu Prezydenta Wrocławia – Pana Jacka Sutryka.