Jak zawiązać węzeł ósemkowy? Przypominamy!

W tym trudnym dla nas okresie zmagania się ze skutkami koronawirusa, nie zapominamy o wspinaczce. Jak wiecie, Wasze pociech, jeśli tylko regularnie uczęszczają na zajęcia wspinaczkowe, poznają także sposoby jak obchodzić się ze sprzętem wspinaczkowym. Jedną z podstawowych umiejętności jest wiązanie się za pomocą węzła ósemkowego. Cześć z dzieciaków potrafi wiązać go samodzielnie, ale jeśli nie robi się tego regularnie, można wyjść z wprawy. W tym celu przygotowaliśmy dla Was filmik przypominający jak wiąże się ten węzeł. A dla tych, którzy jeszcze tego nie potrafią to doskonała sposobność aby się nauczyć. Wystarczy mieć tylko kawałek sznurek (2 m dł. wystarczy). Miłej nauki i do usłyszenia niebawem.

A do poniższego posta z filmikiem o wiązaniu ósemki załączamy schemat oraz foto z wiązania węzła przez naszego dzielnego Andrzeja 🙂

Realizacja projektów Stowarzyszenia Sportowego „Altius” we Wrocławiu jest możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Gminy Wrocław i wsparciu Prezydenta Wrocławia – Pana Jacka Sutryka.