„Gazetowe zabawy” dla naszych przedszkolaków

Domyślamy się, że naszych przedszkolaków roznosi energia, dlatego przesyłamy Wam kilka ćwiczeń, które angażują do zabawy również rodziców 🙂

„Gazetowe zabawy”

  1. Włączcie ulubioną muzykę i przygotujcie gazetę (najlepiej zwykłą czarno-białą)
  2. Poruszajcie się w rytm muzyki jak Was wyobraźnia poniesie trzymając w ręce gazetę.
  3. „Gazetowe sprzątanie”- w miejscu w rytm muzyki naśladuj: mycie okien, malowanie ścian, mycie podłogi. Wszystko za pomocą gazety.
  4. „Przeszkoda”- połóż gazetę na podłodze i przeskakuj obunóż przez nią przodem, bokiem, jednonóż.
  5. „Gazetowy taniec”- połóż gazetę na podłodze, stań na niej i zacznij tańczyć jak tylko potrafisz. Pamiętaj żeby przez cały czas poruszać się na gazecie. Później złóż gazetę i tańcz na mniejszym fragmencie. Ciekawe, kto wytrzyma dłużej i nie spadnie z gazety?
  6. „Wyścig na gazetach”- weź dwie gazety.  Spróbuj przejść z jednego końca pokoju na drugi poruszając się tylko po gazetach. Ciekawe kto dotrze szybciej?
  7. „Latająca gazeta”- podziel gazetę na mniejsze fragmenty. Poruszając się po pokoju spróbuj dmuchać w gazetę tak, aby unosiła się jak najdłużej nad Twoją głową.
  8. „Śnieżki”- zgnieć gazetę i rzucaj do wybranego celu lub jak najdalej.

Realizacja projektów Stowarzyszenia Sportowego „Altius” we Wrocławiu jest możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Gminy Wrocław i wsparciu Prezydenta Wrocławia – Pana Jacka Sutryka.