Dzisiaj będzie o mięśniach brzucha #wspinaczka #ćwiczenia

Do podciągnięć z poprzedniej lekcji dokładamy dzisiaj ćwiczenia na mięśnie brzucha, które odpowiadają we wspinaczce za stabilizację i pozwalają nam np. podnosić stopę na wysoko umiejscowiony stopień.

Jak w każdym treningu istotne jest to aby prawidłowo wykonywać ćwiczenia, zatem proste brzuszki należy robić tak:
Położyć się na plecach, najlepiej na macie. Nogi należy ugiąć w kolanach, a stopy oprzeć na podłodze całą powierzchnią. Nie splecione dłonie należy umieść za głową i rozszerzyć łokcie. Kręgosłup w części lędźwiowej powinien być przy podłodze. Brzuch ma być napięty. I tak zaczynamy. Najpierw wdech, a następnie na wydechu unosimy łopatki kilka centymetrów nad ziemię. W momencie spięcia mięśni brzucha zatrzymujemy ruch na 1 sekundę, po czym z wdechem opuszczamy tułów do pozycji leżącej.

Początkujący w czasie spięć mogą trzymać ręce na brzuchu, aby poczuć pracę mięśni i upewnić się w ten sposób, że poprawnie robią brzuszki.

Przykład treningu na brzuszki proste to: wykonuj to ćwiczenie codziennie, wykonując 3-4 serie po 12 powtórzeń.

Realizacja projektów Stowarzyszenia Sportowego „Altius” we Wrocławiu jest możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Gminy Wrocław i wsparciu Prezydenta Wrocławia – Pana Jacka Sutryka.