„Deskowe ćwiczenia” dla najmłodszych :)

Pamiętaj: przed rozpoczęciem ćwiczeń rozgrzej nadgarstki. W każdym ćwiczeniu pamiętaj o napięciu mięśni brzucha i utrzymaniu stabilnej pozycji 🙂

  1. Przejdź cały pokój poruszając się w podporze przodem (desce), w ustawieniu prawym bokiem do kierunku ruchu. Przekładaj równocześnie prawa rękę i prawą nogę i dostawiaj lewą rękę i lewą nogę.  Powtórz poruszając się lewym bokiem.
  2. Teraz przejdź pokój również w ustawieniu deski ale przodem do kierunku ruchu. Dystans pokonaj przeskakując w desce do przodu (równocześnie unosząc dłonie i stopy nad podłogę).
  3.  „Przybijanie piątek”- ćwiczenie w parach. Obie osoby wykonują podpór przodem twarzą do siebie i przybijają „Piątki” rękami. Później w podporze ugiętym tyłem przybijanie „Piątek” stopami.
  4. Ćwiczący ustawiają się bokiem do siebie i w ustalonym tempie podają sobie dłonie przybijając „Piątki” skręcając ciało.
  5.  „Taczki” – ćwiczący w podporze porusza się do przodu, druga osoba trzyma współćwiczącego za kostki lub kolana.
  6. Zrób konkurs trzymania deski przodem ze swoją rodziną. Lub zmierz czas trzymania deski i kolejnego dnia spróbuj wytrzymać dłużej.

Realizacja projektów Stowarzyszenia Sportowego „Altius” we Wrocławiu jest możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Gminy Wrocław i wsparciu Prezydenta Wrocławia – Pana Jacka Sutryka.