Ćwiczenia z woreczkiem foliowym #przedszkolaki #ćwiczenia

  1. W pozycji stojącej  chwytamy woreczek leżący na podłodze palcami stopy i podrzucamy. Naprzemiennie prawą i lewą stopą.
  2. Stawiamy stopę na woreczku rozłożonym na podłodze. Zbieramy woreczek palcami stopy, ściągając go pod piętę (jakby stopa fastrygowała materiał). Ćwiczenie wykonują raz jedną, raz drugą stopą.
  3. Zwijamy woreczek w rulonik. Stojąc, trzymamy go przed sobą w obu rękach. Przekładamy nogę przez rulonik, wytrzymując w staniu jednonóż. Potem powrót do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonuje na zmianę: prawą nogą i lewą nogą.
  4. Siad prosty podparty, woreczek leży przy lewej stopie. Chwytamy go palcami prawej stopy i przekładają kilka razy przez lewą nogę. Następnie ćwiczenie wykonują drugą nogą.
  5. W siadzie ugiętym lub na krześle podnosimy woreczek foliowy lewą stopą i chwytamy prawą dłonią. Później prawa stopa podnosi do lewej ręki.
  6. W pozycji leżenia tyłem, ramiona w bok, nogi ugięte w kolanach, stopy oparte na podłożu – próba uchwycenia palcami stóp leżącego na podłodze woreczka, uniesienie w górę i opuszczenie go na brzuch. Ćwiczenie to wykonujemy naprzemiennie prawą, lewą stopą oraz obunóż.
  7. Zwijamy woreczek jedną, a potem drugą ręką w taki sposób, aby jak najbardziej schowały się w dłoni.
  8. Robimy  z woreczka kulkę, podrzucamy i chwytamy oburącz, a później naprzemian prawa i lewą ręką.
  9. Podrzucamy woreczek ręką i dmuchamy w niego tak, aby jak najdłużej utrzymał się nad podłogą.
  10. Kładziemy woreczek na głowie. Z pozycji stojącej przechodzimy do siadu skrzyżnego pilnując, aby woreczek nie spadł z głowy. Tak samo wstajemy.

Realizacja projektów Stowarzyszenia Sportowego „Altius” we Wrocławiu jest możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Gminy Wrocław i wsparciu Prezydenta Wrocławia – Pana Jacka Sutryka.