Ćwiczenia w parach #przedszkolaki #warsztaty

  1. „Podskoki”- stajemy naprzeciwko siebie, chwytamy się za ręce i robimy szybki przysiad, po czym energiczny wyskok w górę.
  2. „Lustro” – stajemy naprzeciwko siebie. Jedna osoba pokazuje dowolne ruchy, druga ją naśladuje. Najlepiej w rytm muzyki.
  3.  „Walka kogucików”- ustawienie przodem do siebie, w przysiadzie z wyciągniętymi rękami na wysokości barków. Próbujemy przepchnąć rękoma współćwiczącego na drugą stronę poruszając się podskokami w przysiadzie.
  4. „Rowerek”- kładziemy się na plecach nogami do siebie, unosimy je w górę i łączymy swoje stopy ze stopami partnera. Próbujemy naśladować ruchy rowerka.
  5. „Wymachy”- kładziemy się na plecach z głowami do siebie, ręce trzymamy splecione nad głową. Robimy wymachy nogami – naprzemiennie prawą i lewą.
  6. „Brzuszki”- jedna osoba leży na plecach i chwyta za kostki drugą, stojącą za jej głową. Pierwsza unosi złączone nogi w górę, druga popycha je, a pierwsza stara się zatrzymać je tuż nad ziemią.
  7. „Piłowanie drzewa”- w siadzie rozkrocznym naprzeciwko siebie, trzymając się na ręce. Jedna osoba robi skłon do przodu a druga przeciąga ją na swoją stronę przechylając się do tyłu.
  8. „Rysowanka”- w siadzie skrzyżnym jedna osoba siada za plecami drugiej i rysuje na plecach literki. Druga osoba odgaduje wyraz.

Realizacja projektów Stowarzyszenia Sportowego „Altius” we Wrocławiu jest możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Gminy Wrocław i wsparciu Prezydenta Wrocławia – Pana Jacka Sutryka.