Ćwiczenia w parach dla przedszkolaków #ĆWICZENIA

Kolejny zestaw ćwiczeń dla naszych najmłodszych przygotowany przez naszą Ewę. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy 🙂

„Podskoki”– stajemy naprzeciwko siebie, chwytamy się za ręce i robimy szybki przysiad, po czym energiczny wyskok w górę.

„Lustro” – stajemy naprzeciwko siebie. Jedna osoba pokazuje dowolne ruchy, druga ją naśladuje. Najlepiej w rytm muzyki.

 „Walka kogucików”– ustawienie przodem do siebie, w przysiadzie z wyciągniętymi rękami na wysokości barków. Próbujemy przepchnąć rękoma współćwiczącego na drugą stronę poruszając się podskokami w przysiadzie.

„Rowerek”– kładziemy się na plecach nogami do siebie, unosimy je w górę i łączymy swoje stopy ze stopami partnera. Próbujemy naśladować ruchy rowerka.

„Wymachy”– kładziemy się na plecach z głowami do siebie, ręce trzymamy splecione nad głową. Robimy wymachy nogami – naprzemiennie prawą i lewą.

„Brzuszki”– jedna osoba leży na plecach i chwyta za kostki drugą, stojącą za jej głową. Pierwsza unosi złączone nogi w górę, druga popycha je, a pierwsza stara się zatrzymać je tuż nad ziemią.

„Piłowanie drzewa”– w siadzie rozkrocznym naprzeciwko siebie, trzymając się na ręce. Jedna osoba robi skłon do przodu a druga przeciąga ją na swoją stronę przechylając się do tyłu.

„Rysowanka”– w siadzie skrzyżnym jedna osoba siada za plecami drugiej i rysuje na plecach literki. Druga osoba odgaduje wyraz.

Realizacja projektów Stowarzyszenia Sportowego „Altius” we Wrocławiu jest możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Gminy Wrocław i wsparciu Prezydenta Wrocławia – Pana Jacka Sutryka.