A dziś chomikiem zostajesz Ty! [WARSZTATY DLA DZIECI I RODZICÓW]

Witajcie Kochani, dzisiaj proponuję trochę relaksu i zabawy w EKO – GRZE „CHOMIK”.

Potrzebne będą: książki, zeszyty, gazety, kostka do gry, pionki (z innej gry, lub plastikowe zakrętki, rolki od papieru z napisanymi imionami graczy), produkty żywnościowe (opakowane), np.: mąka, cukier, makaron, kasza, puszki z groszkiem, kukurydzą, konserwy mięsne, lub rybne.

Przed przystąpieniem do właściwej gry, wszyscy gracze układają tor gry (książki, zeszyty) gęsiego – po całym mieszkaniu. Mogą być ronda. Im dłuższy tor, tym ciekawiej. Na niektórych z pól układamy „fanty” – nasze zapasy (pojedynczo). Po przygotowaniu toru, przystępujemy do właściwej gry. Ilość graczy- dowolna. Rozpoczyna najmłodszy w rodzinie. Rzucamy kostką i przesuwamy się po torze o tyle pól, ile wskazuje kostka. Gdy trafimy na pole z fantem- zabieramy i ” chomikujemy”. Każdy z graczy musi przejść cały tor. Wygrywa ten, który zgromadził najwięcej fantów( produktów). Ta osoba zostaje CHOMIKIEM.

Możecie ustalić własne reguły. Zagrajcie, polecam. Dobrej zabawy!!!

Realizacja projektów Stowarzyszenia Sportowego „Altius” we Wrocławiu jest możliwa dzięki środkom finansowym pochodzącym z Gminy Wrocław i wsparciu Prezydenta Wrocławia – Pana Jacka Sutryka.